O festiwalu

Geneza
Jest rok 2012/2013. Kościół ustanawia Rok Wiary i wzywa do nowej ewangelizacji. A, że kiedy Kościół mówi „A”, nijak nie da się nie powiedzieć „B”, toteż kilkuosobowy zespół księży  i osób świeckich nie wytrzymał i podjął działanie. Zaplanowana w ukryciu i przypieczętowana nazwą „WUZ albo przewóz” (odsyłamy do archiwum) zwariowana akcja, zaciekawiła i przyniosła rozgłos. (W całym wydarzeniu brało udział kilkanaście tysięcy osób, a na adoracji Najświętszego Sakramentu na Hali Podpromie było blisko 3 tys. osób).

festiwal-wiary-logo

Zaplecze modlitewne
Wszystkie Wspólnoty zakonne znajdujące się na terenie diecezji rzeszowskiej modlą się o ewangelizację Rzeszowa. Wiele osób indywidualnych, ofiarowało w intencji ewangelizacji różne wyrzeczenia i posty. Festiwal wiary jest owocem modlitwy.

Ekumenizm
Festiwal Wiary organizowany jest we wspólnocie Wspólnot.
Ruchy, stowarzyszania i duszpasterstwa diecezji rzeszowskiej zaangażowane są  poprzez:
– działania modlitewne
– przynależność do diakonii powołanych dla tego dzieła.
Spotkania organizacyjne korpusu odbywają się najczęściej we czwartek o godz. 18.30 w Domu Diecezjalnym TABOR. Tam też mieści się Biuro Festiwalu Wiary czynne od poniedziałku do piątku w godz.: 9.00-15.00.

Hierarchia
Całemu przedsięwzięciu błogosławi i duchowo przewodniczy – oczywiście poza Głównym Dowódcą, Bogiem Ojcem – bp Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.

Cele
Chcemy żeby Festiwal obudził w nas wiarę, chcemy ją świadomie przeżywać i doświadczać radości chrześcijańskiej. Organizując różne akcje ewangelizacje, wychodzimy na zewnątrz z tradycyjnych miejsc kultu i modlitwy żeby trafić do wnętrza serc ludzi którzy tam na co dzień nie trafiają. Dlatego Hala Podpromie, dlatego przejścia dla pieszych, dlatego rynek rzeszowski.

Czekamy na Was,
Załoga Festiwalu Wiary