O festiwalu

Geneza
Jest rok 2012/2013. Kościół ustanawia Rok Wiary i wzywa do nowej ewangelizacji. A, że kiedy Kościół mówi „A”, nijak nie da się nie powiedzieć „B”, toteż kilkuosobowy zespół księży  i osób świeckich nie wytrzymał i podjął działanie. Zaplanowana w ukryciu i przypieczetowana nazwą „WUZ albo przewóz” (odsyłamy do archiwum) zwariowana akcja, zaciekawiła i przyniosła rozgłos. (W całym wydarzeniu brało udział kilkanaście tysięcy osób, a na adoracji Najświętszego Sakramentu na Hali Podpromie było blisko 3 tys. osób).

festiwal-wiary-logo

Zaplecze modlitewne
Wszystkie Wspólnoty zakonne znajdujące się na terenie diecezji rzeszowskiej modlą się o ewangelizację Rzeszowa. Wiele osób indywidualnych, ofiarowało w intencji ewangelizacji różne wyrzeczenia i posty. Festiwal wiary jest owocem modlitwy.

Ekumenizm
Festiwal Wiary organizowany jest we wspólnocie Wspólnot.
Ruchy, stowarzyszania i duszpasterstwa diecezji rzeszowskiej zaangażowane są  poprzez:
– działania modlitewne
– przynależność do diakonii powołanych dla tego dzieła.
Spotkania organizacyjne korpusu odbywają się najczęściej we czwartek o godz. 18.30 w Domu Diecezjalnym TABOR. Tam też mieści się Biuro Festiwalu Wiary czynne od poniedziałku do piątku w godz.: 9.00-15.00.

Hierarchia
Całemu przedsięwzięciu błogosławi i duchowo przewodniczy – oczywiście poza Głównym Dowódcą, Bogiem Ojcem – bp Jan Wątroba Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej.

Cele
Chcemy żeby Festiwal obudził w nas wiarę, chcemy ją świadomie przeżywać i doświadczać radości chrześcijańskiej. Organizując różne akcje ewangelizacje, wychodzimy na zewnątrz z tradycyjnych miejsc kultu i modlitwy żeby trafić do wnętrza serc ludzi którzy tam na co dzień nie trafiają. Dlatego Hala Podpromie, dlatego przejścia dla pieszych, dlatego rynek rzeszowski.

Czekamy na Was,
Załoga Festiwalu Wiary

 

 

 

Festiwal Wiary 2013, Fot. Piotr Kordyś