XXXVIII Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę - Studencka Grupa św. Kingi

04 sierpień 2015

Katecheza audiowizualna "Wszystko jest cudem"

08 wrzesień 2015

Dzień Wspólnoty – Prześwietleni

21.08.2015 - 22.08.2015

piątek, godzina 16:00

Dzień Wspólnoty

Spotkanie Młodych diecezji rzeszowskiej

 

Dlaczego tak?

Tegoroczny Dzień wspólnoty przeżywać będziemy w innym terminie i w nieco innej formie.

Dotychczas powakacyjne spotkanie Uczestników wszelkiego rodzaju rekolekcji wakacyjnych odbywało się w pierwszą sobotę września w Katedrze rzeszowskiej. Były świadectwa, Eucharystia i wspomnienia przy drożdżówce.

W tym roku, w nawiązaniu do ŚDM 2016 chcemy zmienić nieco formę tego spotkania, a mianowicie uczynić z niego jednym z etapów przygotowań do spotkania w Krakowie, a wcześniej z Młodymi Pielgrzymami ze świata w Rzeszowie.

Dlaczego Cmolas?

Nazwa naszej diecezji, na czas przygotowań i sam czas trwania tzw. Dni w Diecezji (DwD), brzmi: TABOR. W Cmolasie jest sanktuarium Przemienienia Pańskiego, które dokonało się na Taborze. Jest to idealne miejsce do zgłębienia tajemnicy Taboru i przesłania jakie ta nazwa ze sobą niesie. Organizujemy się w plenerze na placu przy kościelnym przed ołtarzem polowym. W razie przeciągających się opadów spotkanie odbędzie się pod wielkim namiotem, który też służył nam będzie w nocy jako sypialnia.

Dlaczego dwa dni?

Chcemy doświadczyć przejścia z ciemności nocy do światła dnia. Będziemy przeżywać różne celebracje, spotkania, na które potrzeba nieco więcej czasu. Dlatego zapraszamy do przeżywania tego Dnia Wspólnoty w całości, od wieczoru w piątek do wieczoru w sobotę.

Dlaczego śpimy pod gołym niebem? (prawie)

Zwyczajem ŚDM, ostatnią noc przed Eucharystią z Papieżem, Młodzież śpi pod gołym niebem tworząc wielką jedną wspólnotę. My w Cmolasie, również będziemy spać we wspólnocie w wielkim namiocie na kilka tysięcy osób. (Będą sanitariaty i umywalki)

Co zabrać ze sobą?

Przede wszystkim otwartość na działanie Ducha Świętego!

Przyda się też: śpiwór, karimata, łyżka, widelec, kubek, nóż, konserwę i chleb na śniadanie (herbata będzie), coś słodkiego na agapę. W piętek zapewniamy kolację, a w sobotę obiad.

Dobrze jest też mieć: Pismo św., notatnik, długopis, różaniec.

Jak się zapisać?

Najlepiej jest przyjechać w zorganizowanej grupie z parafii, czy dekanatu z księdzem opiekunem.
Ale można też osobno samemu czy w mniejszej grupie. W obu przypadkach należy zgłosić swój udział telefonicznie do s. Ewy Bieleckiej ( tel.: 788 250 193). Zgłoszenia przyjmujemy do 19 sierpnia 2015 r.

Kto może wziąć udział w tym spotkaniu?

Każdy młody człowiek od 15 roku życia! Jeśli ukończył ktoś dopiero 15 lat, proszę niech zabierze ze sobą zgodę Rodziców. Na Spotkaniu będą animatorzy, którzy są równie wychowawcami i pod ich opieką będą niepełnoletni.  Poza tym, nie stawiamy granic młodości. Udział w spotkaniu mogą wziąć nie tylko uczestnicy rekolekcji wakacyjnych, ale wszyscy Młodzi, którzy chcą przeżyć coś pięknego  i niepowtarzalnego, również wszyscy Wolontariusze ŚDM DwD oraz Ci co zamierzają się wybrać do Krakowa w 2016 r.

Ile to kosztuje?

Przy zapisywaniu się u księdza opiekuna, lub już na miejscu w recepcji, prosimy o wpłacenie 20 zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na pokrycie chociaż części kosztów związanych z wyżywieniem, czy też obsługą nagłośnieniową, oświetleniową i koszty wynajęcia namiotu.

O której startujemy i o której finiszujemy?

Otóż, zapraszamy do recepcji juz od godz. 16.00 w piątek (21. 08.) O godz. 18.00 chcemy ruszyć z programem. Natomiast kończymy w sobotę (22.08.) agapą, która nastąpi zaraz po Mszy św. sprawowanej przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę o godz. 17.00.

PlakatA3_spad3mm_Cmolas

 

Miejsce wydarzenia: Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie

Wczytuję mapę...