Katecheza audiowizualna: "Antywirus. Zeskanuj swój system"

12 maja 2015

Akcja ewangelizacyjna na mieście

15 maja 2015

Bibling

14.05.2015

czwartek, godzina 16:00

Zapraszamy na medytację Słowa Bożego w miejscu publicznym! Zabierz ze sobą Pismo Święte i przyjdź w najbliższy czwartek 14.05. Spotykamy się o 16:00 pod kościołem Bernardynów w Rzeszowie. Będziemy medytować Żywe Słowo!

Pośród miejskiego gwaru, szumu ulicy, pośpiechu ludzi pędzących na pociąg, szału zakupów pojawia się grupa ludzi, którzy milkną, by wczytać się w tekst Biblii. Te 15 minut medytacji Słowa Bożego to szczególny czas spotkania z żywym Bogiem i… z drugim człowiekiem – tym, który siedzi obok zatopiony w modlitwie i tym, który przechodzi, spiesząc się do swych codziennych obowiązków.

Bibling ma na celu zwrócenie uwagi na Słowo Boże, skierowanie ludzkiego wzroku dalej i głębiej, skłonienie do refleksji. Jest to również próba pokazania, że Bóg jest obecny w naszej codzienności, każdego dnia, we wszystkim, co robimy. To taki symboliczny wyraz tego, że modlitwa może przenikać całe nasze życie i że Chrystusa można spotkać w każdej chwili. Bibling jest też zachętą dla wierzących do odważnego dzielenia się swoją wiarą.

 

Miejsce wydarzenia: Kościół o. Bernardynów

Wczytuję mapę...